KLASY INTEGRACYJNE I SZKOŁY SPECJALNE

LEKCJE CZASOWO NIEDOSTĘPNE

REZERWACJA ZAJĘĆ:

Lekcje muzealne odbywające się w Gmachu Głównym przy ul. 3 Maja 19, prosimy zamawiać w sekretariacie Muzeum pod nr tel. (17) 853 52 78, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Nauczyciele i opiekunowie przychodzący z klasą szkolną na lekcję nie wykupują biletu wstępu.

Liczba uczestników przy oprowadzaniu i przy zajęciach max 15 osób.

Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym) oraz osób z ASD i mają na celu  popularyzację wiedzy dotyczącej historii, tradycji, kultury Rzeszowa i regionu.

Lekcje tematyczne oraz warsztaty prowadzone są przez pracownika muzeum posiadającego wykształcenie w zakresie oligofrenopedagogiki oraz pracy z osobami ze spektrum autyzmu.
Każdy z podanych tematów zostanie dostosowany do potrzeb i wymagań grup biorących udział w zajęciach.

TEMATY ZAJĘĆ:

W zakonnej aptece

– podczas zajęć zdradzimy uczestnikom kim byli pijarzy, czym się zajmowali i w jaki sposób znaleźli się w Rzeszowie. W części warsztatowej natomiast uczestnicy „przemienią” się w zakonnego aptekarza, sami opracują przepis na pyszną herbatkę oraz własnoręcznie ją wykonają i zapakują.

Czas trwania: 90-120 min
Zajęcia płatne: 20,00 zł/os.

I Ty możesz zostać fotografem… w atelier Edwarda Janusza

Zajęcia przybliżą uczestnikom sylwetkę Edwarda Janusza oraz poszczególnych członków jego rodziny. Natomiast za pomocą przepięknych fotografii wykonanych w jego zakładzie, uczniowie będą mieli możliwość „przeniesienia się w czasie” do przełomu XIX i XX wieku. Zapewniamy, że ta klimatyczna podróż odkryje przed nimi barwne i jakże inne od dzisiejszego życie mieszkańców dawnego Rzeszowa.
Podczas części warsztatowej każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie, w specjalnie do tego celu zaaranżowanym atelier, wykonać zdjęcie oraz je ozdobić.
Z przyjemnością informujemy, że zajęcia w takim kształcie mogły powstać dzięki uprzejmości firmy FUJIFILM, która wypożyczyła Muzeum aparaty FUJFILM Instax Mini 9.

Czas trwania zajęć: 120 min
Zajęcia płatne: 20,00 zł/os.