Wejść w buty kolekcjonerki – czyli piątek na obcasie i bez w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Co to są mulety? Czy lama jedwabna to wielbłąd? Gdzie leży przyszwa?

Na te i wiele innych pytań odpowie Państwu kolekcjonerka  – Hanna Szudzińska, z której zbioru pochodzą prezentowane na wystawie „Na obcasie i bez. 150 lat historii i rozwoju obuwia damskiego” buty i akcesoria z nimi związane. Spotkanie podzielone zostanie na dwie części:

• O godzinie 17:00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie opatrzone prywatnymi historiami, opowieściami o butach i o miłości… A oprowadzi Państwa Hanna Szudzińska, współkuratorka i pomysłodawczyni wystawy.
  • O godzinie 18:15 odbędzie się spotkanie autorskie z kolekcjonerką, które poprowadzi rzeszowska dziennikarka, pani Katarzyna Hadała, autorka bloga Lotnicze podkarpackie i publikacji Kino, którego nie ma. Spotkanie, podczas, którego tylko nieznacznie oddalimy się od obiektów wystawowych, dowiemy się, co powoduje, że ludzie stają się kolekcjonerami, kiedy zaczyna się kolekcja i jak wygląda z nią życie.

Zapraszamy!

Piątek, 20.09.2024, godz. 17:00 i 18:15
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Gmach Główny, ul. 3 Maja 19
Obowiązują bilety wstępu do muzeum.

Wystawa dofinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego