PREZENTACJA NOWEGO NABYTKU

Zapraszamy 8 września 2024 r., o godzinie 14:00 na oficjalną prezentację najnowszego nabytku muzealnego – dzieła Piotra Michałowskiego pt. „Scena batalistyczna z armią napoleońską”

Tenże nabytek to akwarela na papierze o wymiarach 8 x 16,5 cm, sygn. p. d.: „P. Michałowski”, w passe-partout, za szkłem, w ozdobnej, zabytkowej ramce.

Piotr Michałowski (1800 – 1855) był polskim romantykiem i należy do najwybitniejszych postaci w dziejach naszej sztuki. Twórca był malarzem, akwarelistą i rysownikiem czynnym w Krakowie i Paryżu. Artysta dzięki wszechstronnemu wykształceniu pracował również na wielu innych obszarach, gdyż był jednocześnie m.in. urzędnikiem i postępowym ziemianinem.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło dzieło dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu Województwa Podkarpackiego.