Muzeum Okręgowe w Rzeszowie otrzymało od Województwa Podkarpackiego dotację celową na realizację zadania pn. „Wykonanie nowego przyłącza cieplnego wraz z wymiennikownią ciepła do budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przy ul. 3-go Maja 19.”
Celem zadania jest wykonanie zaprojektowanego w 2023 roku przyłącza oraz wymiennikowni ciepła z dostosowaniem instalacji do jego odbioru, co umożliwi rozpoczęcie dostaw ciepła wraz z początkiem sezonu grzewczego 2024/2025.

Dofinansowanie zadania ze środków Województwa Podkarpackiego wynosi 170 000,00 złotych.

Efektem rzeczowym realizacji zadania będzie wykonanie nowego przyłącza cieplnego do budynku administracyjnego Muzeum przy ul. 3 Maja 19 oraz nowej wymiennikowni ciepła. Wymiennikownia ciepła zostanie połączona z dostosowaną do nowego źródła ogrzewania, istniejącą w Muzeum instalacją centralnego ogrzewania.  Zostanie zapewnione bezpieczeństwo energetyczne siedziby głównej Muzeum w zakresie ogrzewania. Zadanie zostanie w całości wykonane w roku 2024.