Muzeum Okręgowe w Rzeszowie otrzymało od Województwa Podkarpackiego dotację celową na realizację zadania pn. „Aktualizacja oprogramowania do elektronicznej ewidencji zbiorów (MUZEO) wraz z rozbudową o kolejne moduły”. Celem zadania jest aktualizacja obecnie używanego oprogramowania do elektronicznej ewidencji zbiorów „MUZEO”

Dofinansowanie zadania ze środków Województwa Podkarpackiego wynosi 57 200,00 złotych.

W ramach zadania zostanie wykonana aktualizacja do najnowszej wersji systemu Muzeo umożliwiającej pracę przez przeglądarkę internetową na komputerze lub telefonie. Najnowsza wersja oferuje również wiele nowych funkcjonalności oraz udoskonaleń i rozszerzeń wcześniej istniejących funkcjonalności. Funkcjonalności które zostaną rozwinięte to m.in. zarządzanie muzealiami, ruch muzealiów, kwerendy, zasoby i repozytoria, miejsca przechowania obiektów oraz zarządzanie zmianami miejsc obiektów wraz z dokumentami. Zadanie zostanie w całości wykonane w roku 2024.