Muzeum Okręgowe w Rzeszowie otrzymało od Województwa Podkarpackiego dotację celową na realizację zadania pn. „Przebudowa części pomieszczeń parteru budynku administracyjnego Muzeum na pracownie i biura wraz z zakupem wyposażenia.” Celem zadania jest przebudowa i adaptacja pomieszczeń dawnego lokalu mieszkalnego na część biurową i pracownię działu Edukacji, Promocji i Cyfryzacji.

Dofinansowanie zadania ze środków Województwa Podkarpackiego wynosi 160 000,00 złotych.

W ramach zadania zostanie wykonana dokumentacja przebudowy pomieszczeń, prace budowlane i wykończeniowe oraz zostanie zakupione wyposażenie – w tym wyposażenie miejsc pracy dla sześciu pracowników. Adaptując pomieszczenia w budynku administracyjnym Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zyska nową przestrzeń biurową i pracownię, które będą dostosowane do obecnych standardów, a także znacząco poprawią warunki pracy. Zadanie zostanie w całości wykonane w roku 2024.