Artystyczne credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji

Prezentowane utwory na wystawie Artystyczne credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji powstały na przestrzeni stu lat, czyli od połowy XIX wieku do drugiej części XX wieku. Ekspozycję tworzy 28 dzieł (28 wybitnych artystów polskich wśród, których znajdują się m.in.: A. Grottger, J. Kossak,  W. Gerson,  J. Fałat, W. Weiss,  J. Mehoffer, L. Wyczółkowski, T. Axentowicz,  K. Sichulski, A. Karpiński, S. I. Witkiewicz – Witkacy, J. Fedkowicz i J. Czapski ), wykonanych w różnych technikach. Na wystawie są; oleje, pastele, gwasze i akwarele; rysunki ołówkiem, kredką, węglem, a także autolitografia.

Prezentowane dzieła przedstawiają: piękne portrety, interesujące pejzaże i sceny rodzajowe, zajmujące martwe natury, a także możemy zobaczyć intrygujący akt.

Zarówno rozmaitość technik wystawionych dzieł jak i wielość tematów jest ważnym atutem tego zbioru.

Ponadto nie do przecenienia jest fakt, że kolekcja ma jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju charakter i jest artystycznym credo jej Właścicieli, a dla znacznej części prac obecna wystawa jest pierwszą publiczną prezentacją.

Dzieła naszych mistrzów są najlepszą rekomendacją tej ekspozycji.
Wystawie towarzyszy katalog.

Wystawa czynna do 26 lutego 2017 r.

Maria Stopyra
kurator wystawy