Europejska Noc Muzeów

Wydarzenia

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Aktualności Muzeum

Popołudnie z policją podkarpacką

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapraszają na POPOŁUDNIE Z POLICJĄ PODKARPACKĄ 25 czerwca 2017 w godz. 12:00 - 18:00

Informacja dla zwiedzających

Od dnia 1 czerwca 2017 roku ponownie została udostępniona zwiedzającycm Zagroda Pogórzańska w Gwoźnicy Górnej. W skład zagrody wchodzą: chałupa, stajnia końska i spichlerz (wszystkie z ok. połowy XIX w.) oraz stodoła z ok. 1890 r. Zagrodę Pogórzańską (z zewnątrz) można oglądać od poniedziałku do piątku w obecności pracownika Muzeum w godzinach od 9 do 13-tej lub po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr 665 972 186.

Wakacyjna oferta edukacyjna

Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie na nadchodzące wakacje.

Zakup cennego obrazu "Anemony w zielonym wazonie” Tadeusza Makowskiego do Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Zakup dzieła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Programy z zakresu dziedzictwa kulturowego - Kolekcje muzealne – I nabór 2017) zakup cennego obrazu "Anemony w zielonym wazonie” Tadeusza Makowskiego do Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Jak to z tym pieniądzem było… - czyli historia pieniądza dla maluchów

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski zapraszają do udziału w piątej edycji projektu edukacyjnego „Jak to z tym pieniądzem było… - czyli historia pieniądza dla maluchów”. Głównym celem projektu jest promowanie wiedzy na temat historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych społeczeństw.

Władcy w naszych portfelach – niepokonani wodzowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski mają przyjemność zaprosić na zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnego typu niepełnosprawnościami.

ROCZNY PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Roczny plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych (o wartości przekraczającej równowartość 30 000 euro) jakie planuje przeprowadzić Muzeum Okręgowe w Rzeszowie w roku 2017.

Nowe wyposażenie Pracowni konserwacji muzealiów rzeszowskiego muzeum.

Pracownia konserwacji muzealiów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie została wyposażona w nowy specjalistyczny sprzęt dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe – Priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych – nabór 1/2016. Zakupione urządzenia stanowią uzupełnienie obecnego wyposażenia pracowni, stwarzając nowe możliwości przywracania blasku zabytkowym przedmiotom zwłaszcza w zakresie konserwacji malarstwa oraz grafik, książek i mebli.

Zakup wyposażenia Pracowni Konserwacji Muzealiów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie informuje, iż dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe – Priorytet Wspieranie działań muzealnych realizuje projekt pod nazwą: Zakup wyposażenia Pracowni Konserwacji Muzealiów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Grodzisko i zamek w Czudcu na terenie dawnej Ziemi Sandomierskiej w świetle badań archeologicznych 2001-2010

"Grodzisko i zamek w Czudcu na terenie dawnej Ziemi Sandomierskiej w świetle badań archeologicznych 2001-2010" to dwuletni projekt realizowany dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo kulturowego Priorytet Ochrona zabytków archeologicznych.

Pages

Newsletter

Aktualne informacje i wydarzenia na Twojej skrzynce pocztowej

Współpraca medialna

Partnerzy